رهبر گروه «دولت اسلامی» زخمی شده و امر تبلیغات داعش از بین برده شده است

© AP Photo / Militant videoرهبر گروه «دولت اسلامی»
رهبر گروه «دولت اسلامی» - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
زخمی شدن رهبر داعش

ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی ـ دولت اسلامی» (داعش) هنگام اتشباری بر قطار حامل او زخمی شده است. در این باره در روز یکشنبه قوماندانی عراق خبر داده است. طبق معلومات خبرگزاری ایرنا، در این حمله الشیشانی عضو بلندپایه این سازمان که مسوولیت تبلیغات را بر دوش داشت، از بین برده شده است.

نیروی هوایی عراق در روزهای رخصتی بر قطار حامل البغدادی در ولایت انبار در غرب کشور زمان ضربات وارد ساخته، وقتیکه او عازم گردهمایی رهبری داعش بود. بعداً آژانس رویتر به نقل از خمات طبی و مردم حلی خبر داد که الغدادی در جمله سرکردگان کا در نتیجه حمله هوایی از بین برده شده، شامل نمی باشد.

در اعلامیه نظامیان عراق گفته شده، "ابوبکر البغدادی هنگام اتشباری بر قطار حامل او زخمی شده است. برعلاوه این، دو قوماندان که در قطار او قرار داشتند کشته شده اند. اینها عمر الکوبایسی، مسوول امور مالی شهر ابوکمال و ابوسعد ال کاربولی، ناظم امنیتی هنگام نقل و انتقال رهبران داعش می باشند". خبرگزاری ایرنا می افزاید که همچنان ای شیشانی مسوول تبلیغات داعش نیز کشته شده است.

دیلف ال کوبایسی شاروال شهر رمادی، مرکز ولایت انبار به خبرگزاری سپوتنیک گفت که معلومات اضافی در باره سرنوشت البغدادی در حال حاضر وجود ندارد. ال کوبایسی اعلام داشت: " معلومات در باره سرنوشت البغدادی سرکرده گروه افراطی«دولت اسلامی» زخمی شده هنگام حمله هوایی فعلاً در دست نمی باشد".

طبق گزارش دفتر مطبوعاتی قوماندانی، نظامیان دیده اند که چگونه البغدادی زخمی شده را انتقال میدادند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала